TERAZ7°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

Piotrków/Radomsko. Smog nie odpuszcza [AKTUALIZACJA]

A.Wolski
Artur Wolski śr., 15 lutego 2017 09:46
Po kilku tygodniach przerwy w naszym regionie ponownie pojawił się smog.
W środę 15 lutego o 9:00 w Piotrkowie poziom pyłu PM 10 wyniósł aż 410 mikrogramów na m3 co oznacza przekroczenie norm o 820%. Nieco lepiej było w Radomsku – przekroczenie wyniosło 686%.
Zdjęcie

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska zaleca unikanie lub ograniczenie do minimum czasu przebywania na powietrzu, zwłaszcza przez kobiety w ciąży, dzieci i osoby starsze oraz przez osoby z astmą, chorobami alergicznymi, skóry, oczu i krążenia.  

 

O 10:00 - w Piotrkowie normy zostały przekroczone o 632%

 

Smog nie odpuszcza. W środę o 20:00 w Radomsku normy pyłu PM 10 były przekroczone o 918% a dwie godziny później w Piotrkowie o 904%. Dzisiaj jest nieco lepiej. O 7:00 w Piotrkowie przekroczenie wyniosło 434% a w Radomsku 450%. Przypomnijmy, że piotrkowski radny Łukasz Janik zaproponował bezpłatną komunikację miejską w sytuacji, gdy sytuacja smogowa jest taka jak w ostatnich dniach. Jego wniosek trafił na biurko prezydenta.

Podsumowanie

    Komentarze 29

    reklama

    Dla Ciebie

    7°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio